Všetko najlepšie k sviatku

Milí mami a tati,

predstavte si, že už o pár mesiacov, konkrétne 4. októbra 2024, sa prebudíte do slnečného rána, ktoré bude predzvesťou vášho dlho očakávaného predĺženého víkendu. S úsmevom na tvári sa pozriete jeden na druhého a poviete si: „Dnes je ten deň, náš výlet!“

Po rýchlych raňajkách a posledných kontrolách batožiny sa vydáte na cestu. Z Michalian vyrazíte smerom na Prešov, kde sa napojíte na diaľnicu D1. Krajina za oknami sa bude meniť, od zvlnených polí východného Slovenska až po majestátne Tatry, ktoré sa budú týčiť na obzore. Prekročíte slovensko-poľskú hranicu a budete pokračovať cez malebné dedinky a mestečká, až kým sa pred vami nevynorí panoráma Krakowa, historického klenotu Poľska.

Útočisko v srdci Krakowa s umeleckou dušou a výhľadom na mesto

Po príchode do Krakowa vás navigácia dovedie k modernému hotelu Radisson RED, ktorý sa stane vaším útočiskom na najbližšie dni. Už pri vstupe vás ohromí nekonvenčná a štýlová atmosféra hotela. Recepcia bude pripomínať skôr umeleckú galériu, steny budú zdobiť originálne obrazy a inštalácie. Izba bude priestranná a moderná, s veľkými oknami ponúkajúcimi úchvatný výhľad na mesto.

Raňajkový raj v Radisson RED: Chuťová explózia pred objavovaním Krakowa

Ráno vás bude čakať prekvapenie v podobe bohatých a chutných raňajok. Švédske stoly sa budú prehýbať pod náporom čerstvého pečiva, ovocia, jogurtov, cereálií, ale aj teplých jedál. Mama si pochutná na nadýchanej omelete s bylinkami, zatiaľ čo otec si bude vychutnávať tradičné poľské klobásky. S plnými bruškami a energiou sa vydáte objavovať krásy Krakowa.

Kráľovský Krakov: Cesta históriou na hlavnom námestí a Wawelskom hrade

Prvý deň v Krakove zasvätíte prehliadke historického centra. Začnete na hlavnom námestí, Rynek Główny, ktoré vás očarí svojou veľkoleposťou. Budete obdivovať Sukiennice, historickú tržnicu, a Mariánsky kostol s jeho ikonickými vežami. Prejdete sa po Kráľovskej ceste, ktorá vás dovedie až na Wawel, kráľovský hrad týčiaci sa nad riekou Visla. Prehliadka vám ponúkne pohľad do bohatej histórie mesta a jeho kráľovskej minulosti.

Kazimierz: Putovanie židovskou štvrťou a romantický večer pri Visle

Poobede navštívite židovskú štvrť Kazimierz, ktorá bude dýchať jedinečnou atmosférou. Prejdete sa úzkymi uličkami, budete obdivovať synagógy a zastavíte sa na tradičný židovský obed v jednej z miestnych reštaurácií. Večer zakončíte prechádzkou po nábreží Visly, kde si vychutnáte romantický západ slnka.

Schindlerova továreň a po stopách krakovskej histórie: Collegium Maius a barokový skvost

Druhý deň v Krakove začnete návštevou bývalej továrne Oskara Schindlera, ktorá je dnes múzeom pripomínajúcim temnú kapitolu druhej svetovej vojny. Poobede sa vydáte na prehliadku ďalších zaujímavých miest v Krakove, ako napríklad Collegium Maius, najstaršiu budovu Jagelovskej univerzity, alebo kostol sv. Petra a Pavla s jeho barokovou architektúrou.

Návrat domov s pokladom spomienok na kráľovský Krakov

S pocitom naplnenia a s množstvom zážitkov sa večer vydáte na cestu domov. Cesta bude ubiehať rýchlo, plná spomienok na krásne chvíle strávené v Krakove. Keď dorazíte do svojich Michalian, unavení, ale šťastní, budete vedieť, že tento predĺžený víkend bol pre vás nezabudnuteľný.

Všetko najlepšie

♥️

Silvia & Jakub